PODRÓŻE POLSKA

SOPOT JEST ZAWSZE DOBRYM POMYSŁEM

Maj 16, 2016

Na ten wyjazd czekaliśmy baaardzo! Szum morza, drobny piasek i orzeźwiający zapach… Morze, polskie morze! Dla nas, ludzi, którzy nad Bałtyk mają kilkaset kilometrów ten widok chyba nigdy się nie znudzi. Na wycieczkę do Trójmiasta ustawiamy się zawsze jako pierwsu w kolejce. Tym razem, skoro świt wsiedliśmy w samochód, by zdążyć na samolot.

SA-MO-LOT!

Można pracować kilknaście lat w liniach lotniczych tak jak Tomek i z lotnictwem mieć do czynienia każdego dnia, ale 30 – minutowy lot z naszymi dziećmi dostarczył nam takich emocji, że mieliśmy wypieki na twarzy  🙂 Okrzyki zachwytu nie miały końca, choć najbardziej w pamięci utkwiło mi zdanie, które Michał mówił do Marcina, kiedy samolot skręcał : „Bracie! Musisz wytrzymać! Schowaj głowę między kolana i pomyśl o czymś przyjemnym”. Hahaha, no śmieszne 🙂

Wczesnym rankiem zapukaliśmy do drzwi cioci Moniki, która przywitała nas pysznym śniadaniem i kawą. Zostawiliśmy walizki i pojechaliśmy tam, gdzie jedziemy zawsze najpierw, kiedy jesteśmy nad polskim morzem. DO SOPOTU!

17

Bo Sopot jest zawsze dobrym pomysłem. Zwłaszcza wtedy, kiedy pojedziesz tam tuż po weekendzie majowym, ale jeszcze przed najgorętszym sezonem turystycznym. Zwłaszcza, jeśli tak jak my będziesz mieć to szczęście i trafisz na wymarzoną pogodę: 23-25 stopni, błękitne niebo, delikatny wietrzyk i do tego minimalna ilość ludzi. Coś wspaniałego!

W Sopocie można w drodze na plażę skręcić w boczną uliczkę, by odkryć kolejną piękną willę i zachwycać się nią, i jej oknami, i ze wszystkich sił wyobrażac sobie jak tam może być w środku. Można też zamoczyć po raz pierwszy małą stópke w wodzie, a jeśli się jest mamą tej stópki małej to złapać ten moment właśnie w kadr aparatu 🙂

24

Sopot jest świetny, by uciąć sobie popołudniową drzemkę i po przebudzeniu uznać, że nigdzie indziej tak dobrze się nie spało.

18 5

Sopot jest doskonały, by pod molo badać gołą stopą różnicę temperatury piasku i wciąż pytać „ale dlaczegooo?”.

4 19 20

W Sopocie można stać nad brzegiem morza i oczekiwać na horyzoncie statku piratów. I w wodzie szukać butelki z listem. I mówić, że się ją widzi właśnie!

6

Sopot jest super, by szukać w piasku skarbów. Można wtedy opowiadać sobie przeróżne niesamowite historie. O korku od butelki rumu, który pili piraci na bałtyckim morzu. Albo, że w tej łupince orzecha po morzu podróżowała biedronka. Albo o kawałku węgla, który kiedyś, kiedy jeszcze żyły dinozaury, mógł być na przykład sosną, ale właśnie dziś morze postanowiło wyrzucić go na brzeg (zakładam, że tak właśnie było, choć zdaję sobie sprawę, że moja wiedza geologiczno-botaniczno-historyczna w tym zakresie jest czysto intuicyjna 😀 ).

8 21
11

Sopot jest zachwycający, by usiąść po prostu z palcami zanurzonymi w piasku i popatrzeć na ogrom wody, na jej kolor i potęgę, na piękno przyrody, by wystawić buzię do słońca i po raz kolejny tego dnia powiedzieć „jak to dobrze, że tu przyjechaliśmy”, albo „jak tu pięknie”.

2 9
22

Tak sobie myślę, że w Sopocie właśnie wszystko co jest w paski wygląda zjawiskowo. Nawet jeśli jest to obrus, który Monika nam dała, by był plażowym kocem 😀

10

W Sopocie mogłam zrobić te zdjęcia, które wywołam w wielkim formacie i powieszę na najlepszej ścianie w domu.

13 12

W Sopocie podziwialiśmy stado łabędzi. Przyznaj, że wyglądają obłędnie na tle tego błękitu. Wieczorem odlatują w niewiadomym kierunku tworząc piękny klucz tuż nad taflą wody.

7

A wieczorem, takim wczesnym, żeby ciemno jeszcze nie było, można zrobić sobie mały piknik  i patrzeć jak Maluchy szaleją w wielkiej piaskownicy i jak patrzą na pana, który z wykrywaczem metali szuka czegoś w piasku, jak się wymądrzają i opowiadają sobie historie zasłyszane w ciągu dnia. O piratach i korkach od butelek rumu, o skarbach tajemniczych i o tym jakie potwory morskie żyją pod molo. Można wtedy patrzeć raz na morze, raz na rozdziawione szeroko małe buzie, a raz na siebie z uśmiechem takim błogim. I można wtedy stwierdzić, że rzeczywiście Sopot jest zawsze dobrym pomysłem.

16 15 14 3
23

sopot

Może Ci się również podobać

8 komentarzy

 • Odpowiedz salusiowo Maj 16, 2016 at 7:04 am

  Zgadzam się!! My w tym roku całe wakacje mamy zamiar cieszyć się urokami Polski. Morze, góry, stolica..
  Wypoczynek Nad pewno udany!!
  Pozdrawiam i czekam na pocztowke;)

 • Odpowiedz Hania Maj 16, 2016 at 7:06 am

  O kurczaki, aż mnie zachęciłaś do wyprawy nad morze, nie byłam nad nim od stu lat i kilku dni :))

 • Odpowiedz Dagmara Maj 16, 2016 at 2:06 pm

  Napiszesz coś kiedyś o swoich zdjęciach? Dla mnie za każdym razem są zachwycające! A Sopot i Gdańsk, pewnie, że fajne, ale Gdynia to dopiero jest dobry pomysł na odwiedziny (i na życie :)))

 • Odpowiedz Marta Maj 16, 2016 at 3:06 pm

  To swietnie sie sklada, ze obralismy Trojmiasto za cel w czerwcu;) i wiesz? Wlasnie wertowalam internet w poszukiwaniu dzinsowej kurteczki, ale ceny zbily mnie z nóg. Wchodze dla relaksu na Twoj blog, a Ty w dzinsie;)

 • Odpowiedz Anul Maj 19, 2016 at 6:18 pm

  No nieee Basiu …. byłyśmy tam w tym samym czasie czyli w ubiegłym tygodniu, prawda? Było cudownie – Sopot is always a good idea! Uwielbiam 🙂

 • Odpowiedz Ania Kowalska Czerwiec 1, 2016 at 9:05 pm

  Sopot,Gdańsk,Gdynia -nie ma lepszego pomysłu na reset i…chwilę zapomnienia…będę tam na poczatku lipca z ukochanym mężczyną w ukochanych miejscach ,wśród przyjaznych nam ludzi! Tak! polskie morze to najlepsze co dla nas romantyczek stworzyła natura….fajnie ,że nie tylko ja tak myslę!pozdrawiam Ania.

 • Odpowiedz Dotka Styczeń 3, 2017 at 12:59 pm

  Teraz często można wyłapać loty w cenie pociągu/busa (ja ostatnio leciałam z Krakowa)! Super sprawa, ale trzeba polować na bilety. Świetne zdjęcia, chętnie powtórze wycieczkę nad Batyk 🙂

 • Odpowiedz Natalia Maliszka Listopad 25, 2017 at 6:03 pm

  Kocham Sopot! Idealnie miejsce na naładowanie akumulatorów.

 • Napisz odpowiedź