fbpx

KLOCKIEM W CZOŁO

Autor: Basia Szmydt

Czy Wy również macie dosyć wolnego?
Okołoświąteczne i okołonoworoczne wolne dni są naprawdę wspaniałe, ale hello „Pisarze do piór, studenci do nauki, pasta do zębów”(S.Mrożek), a dzieci do przedszkola.
Budzi się we mnie malkontent, a niemożność wypowiedzenia magicznego zdania „Święta, święta i po świętach” lekko mnie uwiera.
Jak wolne źle, jak dużo pracy też źle. No cóż. Myślę, że we wszystkim trzeba znaleźć zdrowy balans, a mnie takowy między innymi zapewnia przedszkole Michała.
Mimo swojej hiper – arcy – aktywnej działalności na rzecz zapewnienia swoim pociechom ferii jak z bajki, te snują się chwilami po domu jak leniwe kluchy.
Podskórnie wyczuwają, że czas na zmiany, że to styczeń już!
Ratują nas stare odcinki Scooby Doo, puzzle, nowe książki, domki z koców i spacery w takie dni jak ten dzisiejszy.
Przepiękne słońce, mróz i ta cisza. Zmęczone na świeżym powietrzu dzieci to grzeczne dzieci. Przynajmniej przez pół godziny.

Przy okazji: jak sobie radzicie z relacjami rodzeństwa w wieku nieco ponad niemowlęcym i wczesnoprzedszkolnym? Wiecie mam na myśli ot takie tam okładanie się drewnianymi łyżkami po głowach, oko za oko, prawy sierpowy za sierpowy, klockiem w czoło za klocka w czoło.
Zasycha mi już w ustach od ciągłego tłumaczenia, wyjaśniania że tak nie wolno i dlaczego tak nie wolno…
Dodam, że większym agresorem jest w tym show ten mniejszy, który słodko się uśmiecha, kiedy jestem w pobliżu, usypia moją czujność, by jak tylko się odwrócę zaatakować swojego starszego brata niczym Tommy Lee Jones w Ściganym.

Złapaliśmy dziś na zdjęciach mroźną zimę. Ponoć w weekend wszystko ma płynąć. Zrobiłam też nieplanowany trening bicepsów niosąc Marcina całą drogę powrotną.

Life is good.

1

 

Spodobają Ci się także:

7 komentarzy

Al 6 stycznia, 2015 - 11:15 pm

Tęsknię już za czasami kiedy Julka do przedszkola chodziła. Właściwie tylko jedno dziecko mniej, ale jakoś tak swobodniej, luźniej. Niestety z powodu choróbska cała trójka w domu przynajmiej do końca tygodnia :/

Reply
Basia Szmydt 7 stycznia, 2015 - 7:34 am

Zdrowka zatem 🙂

Reply
MamaFromPoland 7 stycznia, 2015 - 7:31 pm

U nas dokładnie tak samo. Mały aniołek z wielkimi oczyskami, gdy tylko starci się go z oczu zmienia się nie do poznania, aż trudno czasem byłoby starszemu uwierzyć w to co wyprawia, dobrze, że czasem uda mi się kontem oka podejrzeć jego ciosy i kopniaki.

Reply
Basia 9 stycznia, 2015 - 10:07 pm

Wy macie śnieg, a u nas prawie wiosna, tylko że z okropnym wiatrem. Co do zgody braterskiej to różnie bywa, w prawdzie coraz częściej bawią się wspólnie, to niestety konflikty też są i czasem udaje się pogodzić a czasem walka kogutów:)

Reply
wybierzcolubisz 10 stycznia, 2015 - 6:38 pm

Jak to często bywa, od przybytku głowa boli. 😉
A konflikty między chłopakami z wiekiem miną. Trochę to potrwa, ale później będą najlepszymi przyjaciółmi. Wiem, co mówię, bo sama jestem młodszą siostrą, która zawsze zaczynała bójki, a teraz razem z siostrą zawsze chodzimy razem na zakupy, itp. 😉

Reply
ELFIE 12 stycznia, 2015 - 9:31 am

Fajny blog 🙂 podobają mi się Twoje ujęcia zimy. pozdrawiam!

Reply
Travis 18 stycznia, 2015 - 5:42 pm

Bardzo fajny blog, podoba mi sie sposob w jaki piszesz 🙂 Czekam z niecierpliwoscia na kolejne wpisy

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem