fbpx

DOBRE SERIALE NA WEEKEND

Autor: Basia Szmydt

Od kilku miesięcy w naszym domu znowu stoi telewizor. Niestety. Do czasu, gdy służył nam tylko jako sprzęt do odtwarzania dvd czy też filmów z Internetu wszystko było dobrze. Wybieraliśmy do oglądania to, co chcemy. Planowaliśmy te kinowe seanse w domowym zaciszu z wyprzedzeniem (np. w piątkowe i sobotnie wieczory). Dzieci przyzwyczaiły się, że jeśli chcą oglądać bajkę to na dvd, od początku do końca, z miską popcornu, na pełnym relaksie, a nie z przerwami na reklamy co 10 minut. Oglądanie filmów, seriali, bajek czy dokumentów stało się małym rytuałem zamiast bezsensownie włączonego TV w tle.

Pewnego dnia w naszym domu pojawił się telewizor… Niestety!

Telewizja kablowa pojawiła się w naszym domu pewnego dnia ze względu na wizytę rodziców, którzy wówczas nie mogli przepuścić absolutnie żadnego odcinka „Zniewolonej” emitowanej w telewizyjnej Jedynce 🙂 To był nasz ukłon w stronę ich pasji. I dobrze! Bo odjechali szczęśliwi, że nie umknęło im nic z historii Kateryny i jej lubego. Problem w tym, że powinniśmy byli wtedy tę antenę schować na dno szafy, a ekranowi telewizora przywrócić dawną funkcję. Nie zrobiliśmy tego, a ja od kilku miesięcy ilekroć włączę telewizor zastanawiam się jak można oglądać takie głupoty 🙁

Wiadomości, które robią nam wodę z mózgu, sprawiają, że zapominamy mieć swoje zdanie i namawiają, żeby naprawdę zacząć się o wszystko martwić. Nic dziwnego! Jest czym! 90 % tych wiadomości jest złych. Słuchamy o wojnach, zabójstwach, złej polityce, fatalnym stanie służby zdrowia, dróg, wypadkach, kataklizmach etc.
Dołują też albo bardziej irytują niezliczone reklamy leków i wyrobów medycznych. Kiedyś policzyłam, że na 12 reklam 11 dotyczyło leków, a jedna banku. Naprawdę nie mam nic do reklam, sama dzięki nim zarabiam na życie, ale reklama reklamie nierówna, tak sądzę. A gdy oglądam te w telewizorze zastanawiam się czy naprawdę jesteśmy krajem chorującym na wszystko? Pewnie nie, ale to właśnie w naszej Polsce reklamy leków mają się zaskakująco dobrze.
Na koniec wisienka na torcie – wszelkie programy typu ukryta prawda, trudne historie, burzliwe zdrady, szkoła, komisariat policji, sędzia Anna Maria i tak dalej, i tak dalej. Naprawdę jest tego całe mnóstwo. Kto to ogląda?!

Decyzja zapadła – koniec z telewizorem!

Dziś podjęłam decyzję – koniec z telewizją w naszym domu. Wracamy do dawnego trybu. Koniec z nic nie wnoszącymi głupotami i dennymi programami. Koniec z wplataniem polityki wszędzie, z nieprawdziwymi informacjami, z dołowaniem mnie – widza i przede wszystkim koniec z ogłupianiem. Wracam do starego dobrego Netflixa, HBO GO i do filmów na DVD. Zainspirowana tą decyzją postanowiłam dziś napisać o kilku serialach, których oglądanie sprawiło mi dużo przyjemności. Uwielbiam każdy, który dziś tu opisuję. Dla mnie to fantastyczna opcja na weekend przed ekranem. Jeśli już coś mamy oglądać niech to będzie dobre, wartościowe, świetnie wyreżyserowane, z przesłaniem. Niech to będzie dobrze spędzony czas, a sam serial niech będzie takim filmem, o którym będziemy jeszcze długo myśleć. Takie są według mojej subiektywnej oceny dzisiejsze seriale, które ci polecam. Zaczynamy!

WATAHA (HBO GO)

Długo się zbierałam, by obejrzeć ten serial, choć polecało mi go wiele osób. Zbyt długo! Ponieważ to według mnie najlepszy serial dzisiejszego zestawienia. Serio.

Akcja filmu dzieje się w Bieszczadach przy granicy polsko – ukraińskiej i pokazuje pracę strażników granicznych walczących z przemytem ludzi, narkotyków i broni. Pewnej nocy, podczas imprezy pożegnalnej odchodzącego na emeryturę komendanta straży granicznej, w budynku, w którym świętuje cała grupa wybucha bomba. Wszyscy giną. Wszyscy oprócz kapitana Rebrowa, który w chwili wybuchu wyszedł na papierosa, i który zostaje oskarżony o zabójstwo kolegów. Oczywiście ktoś próbuje go w to zabójstwo wrobić, a on musi rozpocząć śledztwo na własną rękę, by dowiedzieć się prawdy i uratować siebie samego.

Świetna fabuła, liczne zaskakujące zwroty akcji, fantastyczna reżyseria i zdjęcia ukazujące realia pracy strażników granicznych (choć w nieco skondensowanej formie rzecz jasna 🙂 ) i cały ten przemytniczy syf, w którym gra toczy się tylko o pieniądze, a ludzkie życie nie ma żadnej wartości. Do tego absolutnie zachwycające, nasze polskie Bieszczady i genialny Leszek Lichota (zwłaszcza w wersji z brodą! 🙂 ) w roli kapitana Rebrowa. Zaskakująco dobrze zrobiony, polski serial. Naprawdę polecam.

MESJASZ (NETFLIX)

Co by było gdyby Jezus, Syn Boży, postanowił pojawić się na świecie właśnie dziś? Czy gdyby dokonywał cudów potrafilibyśmy w nie uwierzyć, czy może włożylibyśmy je do jednej szufladki ze sztuczkami iluzjonistów. Uznalibyśmy, że to Photoshop albo, że ktoś majstrował przy montażu filmu. W końcu dzisiaj wszystko da się zrobić.

Jaką rolę odegrałyby media? Najważniejsza dziś przecież władza. Z jaką prędkością wieść o Mesjaszu i jego dokonaniach byłaby przekazywana z jednego końca świata na drugi? W końcu dziś wszyscy jesteśmy dziennikarzami, którzy za pomocą Instagrama, Twittera, Facebook’a dzielą się informacjami. Jakie hasztagi byśmy mu dedykowali? I wreszcie – co musiałoby się stać byśmy uwierzyli?

Pewnego dnia na Bliskim Wschodzie pojawia się człowiek, który twierdzi, że jest tytułowym Mesjaszem. Od pierwszej chwili jako widz byłam skonsternowana. Wszystko za sprawą aktora, który do złudzenia przypomina Jezusa ze wszystkich świętych obrazków, jakie w życiu widziałam.
Informacja o pojawieniu się Mesjasza dość szybko obiega cały świat. W końcu mamy XXI wiek. Jego pojawienie się wzbudza duży niepokój wśród polityków, służb specjalnych, w społeczeństwie wśród zwykłych obywateli. Zostaje uruchomione zakrojone na światową skalę śledztwo, które ma za zadanie dostarczyć odpowiedź na pytanie kim jest ten człowiek podający się za Mesjasza, co planuje i jak bardzo jest niebezpieczny.

Ty jako widz, oglądając kolejne odcinki, decydujesz o tym kim jest tytułowy Mesjasz. Synem Bożym, który zapowiedział swoje ponowne przyjście na świat. Czy może chorym psychicznie oszustem, który szuka atencji, sławy i rozgłosu?

Intrygujący!

CZARNOBYL (HBO GO)

O wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu słyszeliśmy wszyscy. Miałam 2 lata, gdy doszło do tej tragedii. Nie pamiętam tego. Mój 3 lata starszy mąż pamięta za to, że przez jakiś czas nie mógł wychodzić na dwór, a mama do picia dawała mu roztwór płynu Lugola. Czarnobyl na zawsze zapisał się w naszej historii.
Dotąd przekazywane przez rodziców skrawki tej przerażającej historii teraz zostały ułożone w całość przez twórców doskonałego serialu „Czarnobyl”.

To nie jest serial, który zaskoczy jakimś zwrotem akcji. Wszyscy, którzy choć trochę interesują się Czarnobylem wiedzą jaka będzie w filmie sekwencja wydarzeń. Wiemy, że wybuch nastąpił w wyniku ludzkiego błędu i bezkompromisowości ówczesnych polityków ZSRR. Wiemy, że od tragedii na dużo większą skalę dzieliło nas niewiele. Wiemy w końcu, że nawet dziś, po ponad 30 latach od tragedii teren Czarnobyla i okolic jest opuszczony i wciąż napromieniowany, a wycieczki tam jawią się jako jakaś ekstremalna atrakcja. Większość z nas widziała makabryczne zdjęcia opuszczonych mieszkań, szkół i szpitali w Prypeci.
Ale nie każdy z nas słyszał o historiach ludzi, dzięki którym dziś żyjemy w całkiem dobrym zdrowiu, i którzy poświęcili swoje życie, by to wszystko tak wyglądało. Ludzi, którzy w jednej chwili musieli opuścić swoje mieszkania, zostawić rzeczy, gotującą się na kuchence zupę, pranie i ulubione zabawki dzieci.
Tylko na kilka dni, z obietnicą, że zaraz wrócą.
Ludzi, a raczej młodych chłopców, którzy byli niczym mięso armatnie, umierający od uprzątania odpadków po wybuchu.
Młodziutkich dziewczyn, które musiały stać się pielęgniarkami opatrującymi poparzonych i cierpiących strażaków.
Mną te historie wstrząsnęły.

Ten serial pokazuje nam skalę tego, co się wtedy wydarzyło. Realizm tamtych dni, obojętność partii, cenę jaką ponieśli tamci ludzie za następujące po sobie kłamstwa i tuszowanie prawdziwej skali problemu.

Jest taka scena w pierwszym odcinku, gdy ok. 20 letnia kobieta w ciąży, stoi w oknie swojej kuchni, dokładnie takiej samej, jaką mieliśmy pewnie wszyscy w dzieciństwie i patrzy w stronę elektrowni, miejsca pracy swojego męża i większości mieszkańców Prypeci. W pewnej chwili widzi błysk. Tylko błysk. Nikt z tych ludzi łącznie z tą kobietą nie zdawał sobie sprawy co po tym błysku nastąpi. Nikt im tego nie powiedział, nie uprzedził co im grozi.

Serial przejmujący, nie rozrywkowy. Wspaniale nakręcony. Myślałam o nim jeszcze długo po obejrzeniu.

AMERICAN CRIME STORY: ZABÓJSTWO VERSACE (NETFLIX)

W wielkim skrócie – historia zabójstwa jednego z najwybitniejszych projektantów mody na świecie – Gianni’ego Versace. I choć na wszystkich grafikach reklamujących serial ukazuje się najpierw Edgar Ramirez grający Versace, później Penelope Cruz jako jego siostra – Donatella, jeszcze później boski Ricky Martin grający partnera projektanta, a dopiero na samym końcu morderca Andrew Cunanan ( w tej roli doskonały Darren Criss), to głównym bohaterem serialu jest ten ostatni. I to z jego perspektywy będzie opowiedziana ta tragiczna historia.
Versace został zastrzelony przed swoją posiadłością w Miami przez Cunanana 20 lat temu. Dopóki nie obejrzałam tego serialu nie zastanawiałam się jakim motywem kierował się sprawca, kim był, jak poznał Versace. Fantastyczne zdjęcia, Miami lat 90-tych, niewyobrażalny przepych, który był cechą rozpoznawczą projektanta, świetna gra aktorska i bezsens tej zbrodni. Obejrzałam w jeden weekend. Dobre kino!

ps. jeśli tak jak ja uwielbiasz przełom lat 80 i 90 w Stanach, stroje, wnętrza, muzykę i z rozrzewnieniem wspominasz „Policjantów z Miami” – to ten serial jest dla ciebie.

GRACE & FRANKIE (NETFLIX)

Na koniec coś lżejszego niż poprzednie pozycje 🙂 Choć jesienią i zimą mam ochotę na odrobinę mroczniejsze kino – przyznaję.

Grace & Frankie są po prostu wspaniałe. Na początku podchodziłam do serialu dość sceptycznie. Gdy się rozkręcił zaśmiewałam się do łez.
Tytułowe kobiety to odwieczne rywalki, dwa bieguny, jeśli chodzi o poglądy, styl ubierania się, styl bycia, zawód – wszystko. Ich mężowie to właściciele kancelarii prawniczej – mają wspólny biznes. Jednak podczas jednej z kolacji oznajamiają swoim żonom, że nie tylko kancelaria ich łączy. Tak, okazuje się, że panów od wielu lat łączy gorące uczucie, ale jak to w życiu bywa dla dobra dzieci, zwlekali z tą informacją do emerytury, co by nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu w codzienności.
Ta wiadomość paraliżuje Grace i Frankie, które oprócz tego, że tracą mężów, muszą się wynieść ze swoich domów, to zaczynają mieszkać razem, a tym samym razem próbują uporać się z zaistniałą sytuacją. Co nie jest łatwe zważywszy na to, że się po prostu nie lubią.

Wspaniała, opowiedziana zabawnie historia dwóch kobiet, które jak to mawiała świetna Krystyna Sienkiewicz – zamierzają się starać, a nie starzeć. Idąc tym tropem zakładają firmę produkującą wibratory dla starszych pań (mały spoiler). To tylko jedna z ich przygód 🙂 Serial oprócz tego, że bawi to mi osobiście przypomniał, że trzeba mieć w sobie sporo pokory. W końcu wszyscy kiedyś będziemy starzy.

Serial to również prawdziwa gratka dla fanów stylu urządzania wnętrz a la Martha Stewart. Jane Fonda jest tu niezastąpiona i …chciałabym być taka jak ona w tym wieku! 🙂

Na dziś to tyle. Daj znać czy skusiłaś się na któryś z seriali, które ci poleciłam.
Napisz mi też w komentarzu jaki ciebie serial ostatnio poruszył.
Będę wdzięczna za wszelkie polecenia.
Dobrego weekendu.

Spodobają Ci się także:

57 komentarzy

Marta 28 lutego, 2020 - 3:00 pm

Seriale, które oglądam i polecam są na TVP 1 – „Korona Królów” i „Młody Piłsudski”. Dzięki obydwu serialom można poszerzyć wiedzę historyczną. Korona leci już 2 rok i nawet teraz jest szybsza i ciekawsza akcja niż w pierwszych odcinkach, co jest też zasługą świetnych aktorów grajacych Jagiellę, Skrigiellę. Plusem jest też to, ze na każdy odcinek czeka sie o stałej porze, dzięki czemu z mężem mamy wieczorny rytual Natomiast w piatki w.Koronie jest narrator, który opowiada jak się żyło wxtamtych czasach, wyjaśnia tło historyczne, obyczaje.Uważam, ze takie seriale historyczne powinni oglądać uczniowie, bo ułatwilyby im naukę historii. Polecam.

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 3:43 pm

Dzięki za komentarz 🙂 każde przekazanie historii w innej formie niż szkolne podręczniki wydaje się być atrakcyjne 🙂

Reply
Ania 28 lutego, 2020 - 3:16 pm

Peaky Blinders na Netflixie. Cudowny aktor grający główną rolę. Na zachętę teledysk -> https://www.youtube.com/watch?v=TG1lH-__u8g

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 3:45 pm

Dobrze, ze wkleiłaś ten teledysk – wow, jestem zaintrygowana ps. Co za piękni ludzie

Reply
Dominika 28 lutego, 2020 - 3:35 pm

Swietnie! Bardzo dziekuję za to zestawienie seriali (to ja prosiłam o taki post na instagramie! :)). Nie dawalam szansy „Grace i Frankie” i przerwałam po 5 odcinkach, ale chyba po takiej rekomendacji od ciebie – musze wrocic i dokonczyc 🙂 z serii „American crime story” od historii o zabojstwie Versace’a – wolałam tą historię o O.J. Simpsonie (dobre odwzorowanie tamtej historii). A od siebie mogę polecic „Wielkie kłamstewka” z HBO GO (swietna obsada i idealny soundtrack, na pewno ci się spodoba), „Sposob na morderstwo” z netflixa (prawniczo-kryminalny, ale wciągaaaa). 🙂 Pozdrawiam.

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 3:47 pm

„Wielkie kłamstewka” obejrzę niedługo – dziękuję za polecenie ❤️ Grace i Frankie jest naprawdę świetny, choć na pewno nie taki przebojowy, szybki jak inne. No mnie urzekł OJ Simpson też widziałam, podobał mi się i miał być w dzisiejszym zestawieniu, ale ostatecznie wygrał Versace.

Reply
Agata 28 lutego, 2020 - 3:47 pm

Z tych wszystkich oglądałam tylko Grace &Frankie. Swietny. Wciagajacy. A pozostale juz zapisuje na liste. Dzieki za polecenie.

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 3:48 pm

Cieszę się

Reply
Sonia 28 lutego, 2020 - 3:53 pm

O to w końcu muszę się zabrać za Watahę bo też się zbieram i zbieram. Czarnobyl – jeden z lepszych seriali jakie widziałam, aż ciężko uwierzyć że produkcji amerykańskiej. Versace – zaczęłam oglądać że względu na miłość do Miami muszę skończyć koniecznie! Z perełek Netflixowych polecam Bodyguard i The Sinner. No i zawsze fajnie wrócić do nieśmiertelnego Prison Break

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 4:20 pm

O wow! Przypomniałaś mi o Prison Break dziękuję ❤️

Reply
Asia 28 lutego, 2020 - 5:02 pm

Basiu, ostatnio w każdej wolnej chwili (drzemki dziecka 😉 nie mogę się oderwać od Sex Education – polecam zwłaszcza jako mamie przyszłych nastolatków

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 5:40 pm

Dzięki 🙂

Reply
Asia 28 lutego, 2020 - 5:50 pm

Hej a ja polecam na Hbo go Rok za rokiem świetny serial, mega na czasie, na netflix After Life i Manhunt Unabomber, na HBO Go Sukcesja, Detektyw ale tylko 1 i 3 sezon pozdrawiam Asia

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 6:16 pm

Dzięki Asiu, nie znałam żadnego z nich 😉

Reply
Iwona 28 lutego, 2020 - 5:53 pm

Polecam na Netflixie serial, który niestety się zakończył ale mam nadzieję, że będzie kontynuowany. To Kominsky Method z rewelacyjnym Michaelem Douglasem i Alanem Arkinem.

Reply
Basia Szmydt 28 lutego, 2020 - 6:17 pm

Dzięki! Nie znałam ❤️

Reply
Kasia 28 lutego, 2020 - 6:51 pm

,,Wataha” najlepsza! Czekam na kolejny sezon. ,,Wielkie kłamstewka ” Basiu obejrzyj koniecznie- wspaniały. O sile kobiet, ze świetnymi aktorkami. Na Hbo polecam jeszcze ,,Rozwód” ze wspaniała Sarah Jessica Parker.,, Yellowstone” również świetny- glowną role gra Kevin Costner- polecam.
P.s. ,,sex w wielkim mieście” oglądam w kólko i w kólko od kilkunsatu lat i wciaż się nie nudzi

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:29 am

Dzięki Kasiu, powtarzają się te tytuły od moich czytelniczek – to znaczy, że muszą trafić na moją listę ❤️

Reply
Justyna 28 lutego, 2020 - 7:29 pm

Watahe i Czarnobyl MEGA!!! Polecam na HBO GO polski PAKT z Marcinem Dorocinskim w roli dziennikarza śledczego…i SLEPNAC OD SWIATEL z m.in. Janem Fryczem pokazujący nocne życie Warszawy – tej bardziej mrocznej!!!

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:30 am

Ślepnąc od świateł ogladalam i mam podobne zdanie. Serial tak dobry jak książka, a to rzadko się zdarza.
Pakt zapisuję, dzięki!

Reply
Kasia 28 lutego, 2020 - 8:50 pm

Sukcesja na HBO to istna petarda! Nie zdarzyło mi się nigdy czekać z taką niecierpliwością na następny odcinek. Teraz są dwa sezony dostępne w całości więc…

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:31 am

Zapisuję ❤️

Reply
Natalijka 28 lutego, 2020 - 9:00 pm

Tak Kominsky metod rewelacja! Grace i Frankie❤️
Pisałam już na fb czy insta że wielkie Klamstewka polecam a ja muszę się wreszcie zabrać za watahe, dużo ludzi poleca.

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:31 am

Wielkie kłamstewka to najczęściej powtarzający się tytuł wśród poleceń – pora obejrzeć ❤️

Reply
Monika 29 lutego, 2020 - 6:17 am

Ja polecam „you me her” oraz ” breaking bad” wraz z jego kontynuacją ” better call Saul”- właśnie pojawia się nowy sezon. 😉 Polecany tu „sposób na morderstwo” też był super i oczywiście genialny „dom z papieru ” Ja się muszę zabrać za tą watahę 🙂
U mnie w domu też tv służy tylko do netflixa i podpięcia konsoli. Wiadomości nie oglądam od lat, bo mnie dołują. Pozdrawiam i życzę miłych wieczorów serialowych. Uwielbiamy to!

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:34 am

No to piona z tym tv Breaking bad to ulubiony serial mojego męża, ja nie widziałam żadnego odcinka. Nadrobię! A po You, me, her spodziewałam się czegoś lepszego. To taki temat (otwarte małżeństwo, przypadkowy seks), po którym oczekiwałam trochę innych emocji wśród bohaterów

Reply
Ania 29 lutego, 2020 - 6:23 am

Przybysze na HBO Go. Nietuzinkowy… troche science fiction w połaczeniu z detektywistycznym z elementami komedii. Ciekawie nakrecony, w Oslo 🙂 polecam obejrzeć min. 2, 3 odcinki żeby dać mu szanse, mnie wciągnął i czekam ma drugi sezon!

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:35 am

Jak w Oslo to obejrzę

Reply
Agnieszka 29 lutego, 2020 - 6:25 am

Oglądałam tylko Czarnobyl i polecam wszystkim! Jest naprawdę dobrze nakręcony i inny niż wszystki które do tej pory obejrzalam o wybuchu w elektrowni. Zachęciłaś mnie do obejrzenia Watahy, bo się trochę wahalam 🙂 O Masjaszu i American Crime Story wogóle nie słyszałam a wydają się być ciekawe Z mojej strony polecam Dom z papieru jeśli lubisz kryminalne historie z nieprzewidywalnymi zwrotami akcji i trochę psychologiczne.

Reply
Basia Szmydt 29 lutego, 2020 - 7:36 am

Dzięki za polecenia Jestem pewna, że Wataha ci się spodoba.

Reply
Weronika 29 lutego, 2020 - 8:42 am

Ja polecam Peaky Blinders, dotychczas to mój numer 1, na drugim Wataha. Aktualnie jestem w trakcie pierwszego sezonu The Crown i póki co bardzo wciaga

Reply
Kasik 29 lutego, 2020 - 12:59 pm

Jeśli będziesz miała kiedyś możliwość, to najmocniej polecam This is us! Oficjalnymi kanałami chyba na Amazon Prime. I obowiązkowo…. „By the order of the Peaky Fookin’ Blinders” 😉

Reply
Basia Szmydt 2 marca, 2020 - 10:44 am

dzięki! 🙂

Reply
Kamila 29 lutego, 2020 - 6:43 pm

Wataha i Rebrow love dozgonna i tak mi Wiśniaka żal…
Sporo z ww wymienionych obejrzałam. Seks w wielkim mieście i Przyjaciele mogę oglądać wkoło, super na poprawę nastroju. Ostatnio obejrzałam na playerze polski „Motyw” kręcony w Gdańsku- polecam, po Twoich poleceniach myślę, że mógłby Ci się spodobać 🙂

Reply
Basia Szmydt 2 marca, 2020 - 10:43 am

Wiśniaka…? Ja chciałam przestać oglądać po zabójstwie jednego takiego komendanta 🙁
„Motyw” zapisuję na listę <3

Reply
Kamila 1 marca, 2020 - 7:03 am

Cześć Basia 🙂 Z mrocznych zimowych klimatów polecam Most nad Sundem. Dla mnie nr 1 w ogóle i koniecznie do zobaczenia razem z mężem. Ma już kilka lat, nie jestem pewna czy na Netflix są wszystkie 4 sezony, ale jak coś pisz… Z bardziej aktualnych – Młody Papież jest genialny, a drugi sezon pt. Nowy Papież to majstersztyk.

Reply
Basia Szmydt 2 marca, 2020 - 10:35 am

Kamila dzięki za polecenia <3

Reply
Anna 1 marca, 2020 - 4:35 pm

Ooooo, ja myślałam że jestem dziwna że wciągnęła mnie Grace and Franki, bardzo go lubię, podobnie jak Sex Edukacja te dwa oglądam sama. Z mężem namiętnie Homeland.

Reply
Ola 1 marca, 2020 - 9:59 pm

Hej Basiu, na HBO Go zobacz 'Opowiedz mi bajke’, a na Netflixie 'Wiedzmina’

Reply
Basia Szmydt 2 marca, 2020 - 10:33 am

dziękuję 🙂

Reply
Anna 3 marca, 2020 - 12:16 pm

A nikt nie wskazuje przepięknego, opartego na książkach Eleny Ferrante serialu na HBO GO „Genialna przyjaciółka”. Warto i przeczytać książkę i obejrzeć wiernie oddany serial. Są to 4 tomy poruszającej historii przyjaźni dwóch ekstremalnie różniących się kobiet żyjących w połowie ubiegłego stulecia na przedmieściach Neapolu. Serial króciutki, na razie tylko dwa sezony po 8 odcinków, ale bardzo poruszający. Bardzo polecam 🙂

Reply
Ola 3 marca, 2020 - 2:19 pm

Wielkie kłamstewka genialny serial, Wikingowie, Wiedźmin, Dom z papieru, sposób na morderstwo, Mandhund kilka najlepszych które zapadły mi w pamięci. Uważam ze godne polecenia 😉

Reply
Kasia 4 marca, 2020 - 6:46 am

Ja oglądam Grace and Frankie (uwielbiam) a tobie polecam Wielkie kłamstewka (duszny, wciągający, mnie ciągle coś uwierało w głowie jak go oglądałam, ciężko się oderwać), Dark (to trzeba zobaczyć, 2 pierwsze sezony wciągnęły mnie na maxa! Od czasu do czasu oglądam Black Mirror, z twojego polecenia, ale ten serial muszę sobie dawkować 😉

Reply
Agnieszka 4 marca, 2020 - 10:56 am

Kurde mol, czy tylko ja nie oglądam w zasadzie NIC ??? Jestem nawet w tym 0,0005% ludzkości, która Gry o tron nie widziała . Czy ze mną wszystko ok? Wyjątek zrobiłam dla Wiedźmina, bo mąż mnie zaraził Sapkowski wiele lat temu. Ale nie zwaliło mnie z nóg.

Reply
Basia Szmydt 4 marca, 2020 - 11:05 am

Też kiedyś nie ogladalam 😉
W zasadzie nic w tym złego 😉

Reply
Namysłowska 3 4 marca, 2020 - 12:45 pm

„Grace i Frankie” już obejrzałam. Świetny serial. Przekonałaś mnie do „Mesjasza”, chyba dam mu szansę, tym bardziej, że do nowego sezonu „Protectora” jeszcze 3 dni! 🙂

Reply
Aleksandra 5 marca, 2020 - 12:07 pm

Najlepszy serial na, świecie: Stranger Things(Netflix) Małe miasteczko w Stanach – klimat lat 80-tych w pełni odwzorowany, duża dawka grozy i humoru w jednym – zdecydowanie mój nr 1!!!!!❤️ Już nie mogę doczekać się 4 sezonu….

Reply
Marta 10 marca, 2020 - 9:38 am

Oglądałam wszystkie poza American Crime Story. I wszystkie te mi się bardzo podobały. Ja ostatnio zakochałam się w „Ania, nie Anna”. Potrzebowałam takiego delikatnego, wyciszającego serialu dla relaksu.

Reply
Agu Agula 20 marca, 2020 - 12:23 pm

Czarnobyl i Watahę znam. Polecam również Nieświadomi i Rok za rokiem na HBO GO

Reply
Ania D. 2 kwietnia, 2020 - 11:48 am

Niemam HBO, ale mam Netflix i polecam Ci absolutnie 3 filmy: „Ania,nie Anna”, czyli Ania z Zielonego Wzgórza – absolutny hit. Film zrobiony przepięknie, wzruszający i z mistrzowską obsadą. Nie można tego przegapić, trzy sezony pochłonęłam nocami bardzo szybko 😉 Po drugie: „Historia małżeńska” – wzruszająca opowieść o rozpadzie małżeństwa,w którym niby jest wszystko ok, ale jednak… Ileż jest takich związków, w których ludzie szanują się, wiodą zgodne życie, ale coś się zmienia, gryzie, dzieli na tyle, że nie są w stanie być dalej razem… I trzeci: „The affair”. To nie jest zwykły romans. To sytuacja, w której jesteś w małżeństwie wiele lat,masz czwórkę dzieci, kochającą żonę/męża i nagle …zakochujesz się, tak obłędnie. Do tego dochodzi wątek kryminalny.
Polecam!

Reply
Basia Szmydt 2 kwietnia, 2020 - 4:59 pm

Dzięki Aniu – zapisuję!

Reply
Daria 10 kwietnia, 2020 - 11:50 am

Wybór odpowiedniego filmu na wieczór warto poprzedzić poszukiwaniami, aby fabuła była przyciągająca i utrzymała nas w napięciu. Zaletą dobrego filmu jest fakt, że wywołuje różne dyskusje i emocje.

Reply
sandra 19 kwietnia, 2020 - 11:48 am

Hm ja jednak ze wszystkich filmów to najbardziej lubię książki 🙂 kilka tytułów zapisałam, może kiedyś… Zrobiłam rzeczywiście wyjątek dla Wielkich Kłamstewek. Piękne!

Reply
KaroLa 25 sierpnia, 2020 - 8:13 pm

Bardzo fajna lista, będę miała co nadrabiać przez zimę. Teraz ogladamy z chłopakiem „selfie po polsku”. Spoko miniserial, raczej z tych luźniejszych, można przy nim się posmiać. Jak ktoś ma czas to polecam obejrzeć.

Reply
emil 30 grudnia, 2020 - 7:50 pm

ja pokochałam na swój sposób Selfie po Polsku! Mariusza Pujszo, ma w sobie coś wciągającego

Reply
Wyprawa do dżungli cały film 12 lutego, 2021 - 11:25 am

Do Watahy podchodziłem bardzo sceptycznie ale bardzo szybko mnie pochłonął 😀 Naprawdę kawałek dobrego serialu, porównywalny jakościowo z serialem „Belfer”.

Reply
Kamir 22 marca, 2021 - 1:00 pm

Obecnie ciężko o dobry serial tak jakby wszystko skończyło się na Grze o Tron. Teraz zalewa nas fala serialów o bohaterach Wana Vision, czy Falcon i Zimowy Żołnierz, ale żeby jakiś serial przykuwał uwagę, że czeka się na niego z zapartym tchem to niestety takiego nie ma.

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem