fbpx

KALENDARZ DLA BABCI I DZIADZIA

Autor: Basia Szmydt

Hej, ho przygotujcie farby akwarelowe, bo dziś mam dla was kolejny, bardzo prosty pomysł na ręczną robotę. Tym razem uszczęśliwiamy babcię i dziadzia.
Dziadkowie nie mają skomplikowanych życzeń, jeśli chodzi o prezenty, które chcieliby dostać w dniu swojego święta. Ma być po prostu dużo zdjęć ukochanych wnuków. W tym roku dostaną kalendarz, który powieszą sobie zapewne w kuchni, gdzie będą mogli podziwiać zdjęcia swoich wnuczków przez resztę roku.

Tradycyjnie, jak w większości moich projektów proponuję wam minimalną ilość materiałów.
– biały papier wizytówkowy, lub biały brystol (użyłam arkuszy 30×30 cm)
– farby akwarelowe
– pędzelek i miseczka z wodą
– ołowek, linijka, gumka
– klej magic
– bindownica (opcjonalnie zwykły biurowy dziurkacz)
– zdjęcia, które chcecie umieścić w kalendarzu
– maszyna do szycia (jeśli nie macie też będzie ok)
– i cudne teksturowe wycinanki ze sklepu Wycinanka, których kształty idealnie oddały nastroje kojarzące mi się z danym miesiącem.30

Zaczynamy!

Na arkuszu białego papieru narysowałam ołówkiem kratkę. Ułatwiło mi to napisanie w równych odstępach i rzędach poszczególnych cyfr.
Czarnym żelopisem lub cienkopisem napisałam wszystkie dni tygodnia poszczególnych miesięcy, czerwone kartki w kalendarzu wyróżniłam.

2-1 3-1

Następnie zaczęłam najfajniejszą zabawę czyli wyobrażanie sobie z czym kojarzy mi się dany miesiąc. Czułam się trochę jak Magda Gessler, kiedy snuje wizje dekoratorskie nad kolejnym lokalem w Kuchennych Rewolucjach.

Zaczęłam od zrobienia na górze każdej strony tła akwarelami (to świetna zabawa, a akwarele po wyschnięciu i łączeniu się koloró dają zachwycające efekty), następnie naklejałam poszczególne zdjęcia chłopaków dla każdego miesiąca. Potem je przyszywałam (niekoniecznie równo) maszyną do szycia (to nic trudnego!). Na koniec dobierałam odpowiednią wycinankę, którą również malowałam farbami akwarelowymi i przyklejałam magikiem. Nic prostszego! Zobaczcie jak prezentują się poszczególne miesiące.

33

STYCZEŃ.
Miał być mroźny, zimny i surowy. Miało się na tej stronie skrzyć.

4-1 5-1

LUTY
To miesiąc miłości, co oddaje oczywiście zdjęcie moich synów, do tego różowo – czerwone akwarele i mnóstwo serc!

6-1 7-2

MARZEC
To dla mnie zawsze zbliżająca się wiosna. Głupieję ze szczęścia, mimo, że wiosny wtedy nie widać prawie w ogóle, dlatego też na tej karcie tęczowe kolory. Czy ta akwarelowa tęcza nie jest świetna?

8-2 9-2

KWIECIEŃ
Trochę zimnego deszczu i trochę soczystej zieleni. Jak to w kwietniu. Do tego mój boski syn w okularach. Love it!

10-1 11-1

MAJ
To oczywiście kwitnące wszędzie drzewa owocowe.

12-1 13-1

CZERWIEC

To soczysty arbuz! Do tego buzia umorusana w truskawkach i wycinanka niczym z babcinego podwórka na wsi!

14-1 15-1

LIPIEC

To wakacje nad jeziorem lub morzem. Błękit nieba i piasek. A na deser wakacyjny Michaś i przepiękny wycinankowy żaglowiec.

16 17

SIERPIEŃ
Kojarzy mi się oczywiście ze żniwami 😀 Złoto i gorąc asfaltu, do tego kotwica, bo to wciaż idealny czas na smażenie się nad brzegiem wody i białe, rozjaśnione od słońca włosy Marcina 🙂

18 19

WRZESIEŃ
To fioletowo różowe zachody słońca i wycieczki rowerowe.

20 21

PAŹDZIERNIK
Wiadomo złota polska jesień.

22 23

LISTOPAD.
No cóż, ciężko znaleźć coś ładnego w listopadzie. Dlatego tez ozdobą tego miesiąca jest głębia spojrzenia mojego synka i listopadowe niebo, z którego jestem niesamowicie zadowolona. Wyszło dokładnie tak jak widzę je przez okno w tym miesiącu.

24 25

GRUDZIEŃ
I świąteczne gwiazdki! Miało wyjść czerwono i zielono, bo to takie kolory grudnia, ale wyszło pastelowo. Też dobrze.

26 27

Całość spięłam bindownicą Bind – it All, która robi takie dziurki, jak te widoczne na zdjęciu. Następnie wkłada się w te dziurki sprężynki i całość zaciska również tą samą bindownica. Wy możecie użyć zwykłego dziurkacza i zrobić 2 dziurki na każdej stronie w tym samym miejscu.

28 29 31

To wszystko. Całoroczny prezent dla dziadków jest gotowy.

32

Loading

Spodobają Ci się także:

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem