fbpx

M jak MAMA

Autor: Basia Szmydt

 

Dziś Dzień Mamy.
Od 3 lat…hmhh prawie 4 ( w końcu w ciąży też nią byłam) to także moje święto.

Być MAMĄ to…

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ i szok, że to ty i nikt inny musi nakarmić, umyć i przewinąć to bezbronne stworzenie, które po kilkunastu dniach od narodzin usmiecha się na Twój widok, które uspokaja się gdy poczuje twój zapach. W tym jest MOC.

 

 

SIŁA kiedy sypiasz po 3 h na dobę, a ano wystarczy jedna kawa (no dobra na bazie 3 espresso), żeby znów zdobywać świat i odpowiadac na setki pytań zaczynających się na ” a dlaczegoooo…”. Albo gdy musisz wyjść z domu natychmiast i słyszysz charakterystyczny dźwięk zwiastujący „shit of the day” swojego niemowlaka.

 

wreszcie MIŁOŚĆ , która jest tak naturalna jak pory roku. Nie stawiasz dziecku żadnych warunków. Kochasz i już.

Jaką jestem mamą? Najlepszą jaką mogę być w danym momencie mojego życia.
Ze wszystkich sił staram się być przewidywalna, patrzeć w tym samym kierunku co moje dzieci, przytulać i chronić, nie pozostawiać żadnego pytania bez odpowiedzi.
Jednocześnie nie wyobrażam sobie rezygnacji ze swoich pasji, ze swojego czasu. Wyjść z domu na 3 h, poćwiczyć, posłuchać w aucie bardzo głośno muzyki.
Szanuję moje dzieci, szanuję to, że maja swoje osobowości, ale tak samo szanuję siebie. Nie oszukuję ich, nie znikam nagle. Mówię prawdę i traktuję jak mądrego człowieka, który wbrew pozorom naprawdę wszystko rozumie. Wystarczy chcieć mu wytłumaczyć.

 

Czego sobie życzę w Dniu Mamy? Tego bym ciągle miała w sobie siłę potrzebna, żeby wychować dwóch wspaniałych facetów, którzy nie będa bali się odważnie żyć. Takich, którzy kiedy osiągną po 2 metry wzrostu zechcą wsiąść w samolot czy pociąg, żeby mnie zobaczyć 26 maja każdego roku.
Zakładając oczywiście, że nie będę w tym czasie wygrzewać się na gorących plażach, gdzieś w okolicach St. Tropez w towarzystwie mojego Tomka i kilku ziomków z Klubu Seniora.

267432_10150234526822683_5887836_n

Spodobają Ci się także:

1 odpowiedź

kamczi 13 listopada, 2013 - 9:06 pm

Ten wpis jest już taaaaki stary, a ja czytając go wyję 🙂 Bycie mamą jest cudowne! Pozdrawia mama 🙂

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem