KSIĄŻKI Z NASZEGO DZIECIŃSTWA – nasze dzieciaki je uwielbiają

Autor: Basia Szmydt

Na czas domowej edukacji postanowiliśmy uzupełnić domową biblioteczkę naszych chłopaków. Jednak tym razem zamiast wydawać majątek na nowe książki w księgarni podeszliśmy do tematu trochę inaczej. Sięgnęliśmy po nasze książki z dzieciństwa – moje i mojego męża. To był dobry wybór, bo książki te okazały się być wciąż aktualne i śmiem twierdzić, że niektóre z nich są pod względem, na przykład ilustracji, o niebo lepsze od tych dzisiejszych. Te, które pokażę ci dzisiaj są doskonałym uzupełnieniem szkolnych podręczników. Szczerze powiedziawszy mam poczucie, że są od nich sto razy ciekawsze. Zaczynamy.

Część z tych książek miliśmy w domu, część była w domach naszych rodziców. Resztę wyszukałam bez problemu na internetowych aukcjach. Choć te książki pochodzą z początków lat 90, to rozbudzają wyobraźnię naszych dzieci i wciągają je tak samo jak wciągały nas, kiedy byliśmy w ich wieku. I to jest naprawdę super sprawa! 🙂
Poniżej przedstawiam ci niektóre z nich. Wpisz ich tytuł na przykład na OLX – znajdziesz je bez problemu.

1. Seria książek „Świat Wczoraj i dziś”

Te książki to jest mój aktualnie numer jeden. W domu mieliśmy tylko jedną – „Prehistorię”, nagrodę mojego męża na zakończenie jakiegoś roku szkolnego. Resztę wyszukałam na OLX i mam ochotę powiększyć naszą kolekcję, bo tomów z serii „Świat wczoraj i dziś” jest więcej, a i ofert w sieci nie brakuje. Co wyróżnia te książki? Przede wszystkim fantastyczne ilustracje. Pełne szczegółów rysunki zwierząt, ludzi, zjawisk przyrodniczych, kosmosu, sytuacyjne, z odpowiednim tłem – to wszystko bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Nie tylko dziecięcą, ale i naszą dorosłą również. Uwielbiam czytać je z Marcinem na dobranoc. Każdy tom dotyczy innego tematu.
W naszej kolekcji mamy m.in. „Budowę wszechświata”, „Życie rekinów” czy „Ciało człowieka”. Fantastycznie poszerzają wiedzę chłopaków i są świetnym uzupełnieniem szkolnych podręczników Michała, które niestety nie zaspokajają jego ciekawości. Spójrz tylko na te rysunki rozwijającego się płodu.

Te książki już u nas zostają. Będą dla wnuków 🙂

Kliknij w ten link i zobacz co znalazłam po wpisaniu w wyszukiwarkę „Świat wczoraj i dziś” – sporo książek z tej serii. A OLX to przecież nie jedyne źródło takich książek. Trzeba poszperać na regałach u babci czy rodziców 🙂

2. Seria książek „Świat bez tajemnic”

Kolejna super seria książek. Niestety mamy tylko jedną, ale poszukiwania trwają. Również świetne ilustracje i bardzo przystępnie podane informacje. Zarówno dla naszego młodszego jak i starszego syna. Michał ostatnio skorzystał z niej, kiedy uczyliśmy się o kuli ziemskiej i poszczególnych warstwach we wnętrzu Ziemi. Marcin głównie przegląda ilustracje. Ja, jako mała dziewczynka korzystałam z książek z tej serii w swojej ulubionej bibliotece. Przygotowywałam na podstawie tych treści najlepsze swoje referaty na biologię czy geografię.
Po przejrzeniu OLX-a spieszę z informacją, że można znaleźć następujące tytuły z tej serii: „Technika na codzień”, „Ciało człowieka”, „Budowle, mosty i tunele”, „Świat zwierząt” i „Słońce, gwiazdy i planety”. Kliknij tutaj.

3. Seria książek „Co i jak?

Kolejna seria, również z pięknymi ilustracjami i również jakaś nagroda mojego męża (swoją drogą to dobrze się uczył ten mój Tomek 🙂 ). Mamy w domu „Kataklizmy”, w których dzieciaki znajdują bardzo szczegółowe ilustracje powodzi, trzęsień ziemi, tsunami czy wybuchu wulkanów. Oglądają z wypiekami na twarzy.

4. Ślady przeszłości „Egipcjanie”