fbpx

VIDEO Z NASZEJ WYPRAWY NA GWADELUPĘ – CZ.1

Autor: Basia Szmydt

Po kilku miesiącach odkładania tego w nieskończoność w końcu wzięłam się za robotę. W myśl zasady zacznij tu gdzie jesteś, zrób to, co potrafisz i użyj tego, co masz. Tak więc zaczęłam! Zaczęłam zszywać te wszystkie porozrzucane po całym dysku skrawki wspomnień z Gwadelupy w jedną, spójną pamiątkę.

Na pierwszy ogień poszedł film. Film, który jest początkiem historii. Film, który pokazuje naszą długą podróż z Warszawy, przez Oslo, z międzylądowaniem na tankowanie na portugalskich Azorach i wreszcie lądowanie na gorącej Gwadelupie i nasze pierwsze dwa dni w kilku dosłownie kadrach.

To dla nas cudna pamiątka, a ja jestem mega dumna z siebie, że się za to zabrałam. Mimo wadliwego sprzętu (mój laptop ledwo „zipie”) i mimo braku umiejętności (kiepski ze mnie monter filmów), po prostu to zrobiłam nie zastanawiając się nad tym czego nie potrafię i czego nie mam, ale nad tym, że będę mieć fantastyczny film z naszej pierwszej, wymarzonej podróży. Nie ukrywam, że do działania mobilizuję się ostatnio dzięki moim listom z różnymi planami i postanowieniami na dany miesiąc. To naprawdę działa, a ja czuję, że działam tak jak chciałam. Odhaczam zaległe sprawy, odwiedzam ciekawe miejsca, czytam odłożone wcześniej na półkę książki, spotykam się z przyjaciółmi – to jest super! I to chyba pierwszy taki listopad w moim życiu. Bez wiecznego, jesiennego doła.
Wracając jednak do dzisiejszego filmu – zapraszam do oglądania. Jest dosyć krótki, spokojny, czasem muzyka gra za głośno, a my mówimy za cicho, ale mam nadzieję, że choć odrobinę oddałam w nim klimat tego, co wtedy czuliśmy 🙂

Do złożenia czeka na mnie jeszcze jakiś 200 krótkich plików filmowych nagrywanych przez 5 miesięcy mieszkania na wyspie. Złożenie tego w całość tak, by miało chronologiczny ciąg, by wiedzieć co kiedy i dlaczego się wydarzyło – to żmudna robota. Po raz kolejny stwierdzam, że lepiej takie rzeczy robić na bieżąco.
Ale postanowiłam, że dokończę ten projekt i zmontuję jeszcze jeden lub dwa filmy, by mieć na nich kadry z naszego codziennego życia na wyspie, tego jak spędzaliśmy każdy dzień, jak wyglądało życie mieszkańców Guady, by nie zapomnieć.

Wszystkie filmiki kręcone telefonem, amatorsko i wtedy, gdy sobie o tym przypomnieliśmy. Nie mieliśmy z góry założonego scenariusza i wizji jak te nasze filmy maja wyglądać. Totalny spontan.
Mam nadzieję, że uda mi się opowiedzieć za pomocą tych gwadelupskich scen naszą rodzinną przygodę <3

LINK DO FILMU NA YOUTUBE – > KLIK!

Koniecznie włącz jakość HD.

Spodobają Ci się także:

9 komentarzy

Horyzontalna 27 listopada, 2018 - 10:44 pm

Aaa, no jak to nie umiesz montować, piękny film, muzyka, przejścia pomiędzy kolejnymi ujęciami, balans między filmikami z dźwiękiem i bez, no proszę cię! Nie znam się, nie umiałabym tak, ale wielki szacun, czekam na kolejne. I mam nadzieję, że się szybciej do nich zabierzesz.

Reply
Flanela 28 listopada, 2018 - 6:02 am

Fajny film:)aż chciałoby się tam być i przeczekać polską zimę:)

Reply
Kornik 28 listopada, 2018 - 8:50 am

Basiu, czy mozesz zdradzic w jakim programie montowalas? Mam mnostwo takich klipow ze slubu i chcialabym je zlozyc w jedna calosc? Pozdrawiam

Reply
Basia Szmydt 28 listopada, 2018 - 10:02 am

W Windows Movie Maker 🙂

Reply
Ania 28 listopada, 2018 - 9:52 am

Chciałabym tak nie umieć montować filmów jak Ty :p Robienie list jest super, ja generalnie jestem mianiaczką list, już samo ich tworzenie mnie relaksuje 😉

Reply
Asia 28 listopada, 2018 - 12:35 pm

hej. gratulacje z nagranego filmu ciekawa przygoda wszystko fajnie pięknie tylko ta muzyka nie w moim guście i nie wiem czy pasuje do karaibskiej przygody…no ale o gustach nie będę dalej dyskutować 😉
wszystkiego dobrego
asia

Reply
slawka 28 listopada, 2018 - 7:52 pm

Możesz być z siebie dumna, filmik bardzo klimatyczny, pamiątka przecudna!!!! Motywujesz 🙂

Reply
Radownisia 1 grudnia, 2018 - 3:13 pm

Świetny pomysł na oryginalną pamiątkę! Genialne wykonanie <3

Reply
violka331 20 grudnia, 2018 - 11:25 am

Pięknie !!!

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem