fbpx

WEEKEND W WARSZAWIE – wystawa LEGO!

Autor: Basia Szmydt

Niby to miasto blisko, ale trzeba dużych pokładów sił i motywacji, by się z tych sof miękkich zwlec, zostawić te herbatki z cytryną, które to najbardziej idealnie smakują tuż po zjedzeniu świątecznego bigosu. Trzeba obudzić w sobie miejskiego zwierza, co to się i ubierze jakoś ładniej i oko podmaluje. A no trzeba. Bo dzieci, bo przykład trzeba dawać, bo to one tak właściwie są największą motywacją do tego, by przeżyć coś fajnego. No i trzeba też obietnic dotrzymywać. Tak po prostu, dla uczciwości. Zwłaszcza wobec własnego potomstwa.
Tak więc zbieramy się co weekend prawie, by mniej lub więcej penetrować miasto.
5
1 (Kopiowanie)
Tym razem pokusa, by zostać jednak w domu i kilka godzin patrzeć na choinkę była ogromna. Na zewnątrz minus 15 stopni!
Na głowach wełniane czapy, pod spodniami kalesony, na buzię tłusty krem i jedziemy.
Największa w Polsce wystawa klocków LEGO nie mogła pozostać niezauważona przez naszych synów. Od jakiegoś miesiąca komentowali każdy, reklamujący to wydarzenie bilboard.
_MG_3610 (Kopiowanie) _MG_3612 (Kopiowanie)
Jeśli Wasze dzieci są fanami LEGO – nie zastanawiajcie się ani sekundy, tylko czym prędzej kupujcie bilety online (unikniecie stania w kolejkach). Niech Was nie odstrasza dosyć wysoka cena za wejście (prawie 100 złotych za 4 osobową rodzinę). Wystawa robi ogromne wrażenie (na mnie może ciut mniejsze, bo już po 1,5 h byłam lekko znudzona, ale ja jestem matką – to się nie liczy).
Dzieciaki najpierw mają możliwość podziwiania za gablotkami z pleksi, setki kompozycji z klocków i to takich, że nawet tatusiowie robią wielkie oczy. Dzieciaki mówią niekończącę się „chcę to, chcę to, chcę to”.
Gdy tylko zachwyty nieco ostygną, czas na pracę własną. Wystawcy udostępnili dużą przestrzeń, na której dzieciaki mogą dać upust swojej kreatywności, a w tej klocki LEGO niezwykle pomagają. To ulubiona zabawka moich dzieci. Moja z resztą też.
Dzieci mogły robić wyścigi, budować w zasadzie wszystko z LEGO City i LEGO Duplo. Były też tory LEGO i wszystko to, co lubią też dziewczynki, ale ja z wiadomych względów tego nie znam. Doskonały ubaw mieli też tatusiowie, którzy oficjalnie byli oddelegowani do pilnowania pociech, nieoficjalnie zaś cofnęli się w czasie o jakieś 30 lat i odreagowywali braki z dzieciństwa. Nasz na pewno 🙂

_MG_3695 (Kopiowanie) _MG_3655 (Kopiowanie) _MG_3681 (Kopiowanie)

Uwielbiam te nasze małe wyprawy. Najtrudniej jest się ruszyć. Dlatego postanowiliśmy, że weekend to czas na doświadczanie w Nowym Roku 2016. Planujemy nasze mniejsze i większe wycieczki z wyprzedzeniem, przynajmniej jednodniowym, tak by rano bez nadmiernego zastanawiania się (które wcześniej potrafiło nas zastać o 14), zbieramy się, obieramy kierunek i robimy to po prostu!

3 1 palac kultury _MG_3748 (Kopiowanie) _MG_3752 (Kopiowanie) _MG_3667 (Kopiowanie) _MG_3646 (Kopiowanie) _MG_3629 (Kopiowanie)

Na wystawie spędziliśmy prawie 3 godziny! Stadion Narodowy i Warszawa pożegnali nas pięknym oświetleniem, a dzieciaki zasnęły w aucie po 3 minutach. To był dobry dzień 🙂

_MG_3766 (Kopiowanie) _MG_3767 (Kopiowanie)

Chcielibyśmy bardzo, korzystając z tego, że na zewnątrz wciąż tak mroźno, zabrać dzieciaki i siebie przy okazji do dziecięcego teatru. Warszawo co nam polecisz? Podobno Piotruś Pan jest fantastyczny, czy ktoś z Was był?

Uściski.

Spodobają Ci się także:

4 komentarze

BBeata 4 stycznia, 2016 - 6:27 pm

Przecież moje chłopaki by tam oszalały Szkoda,że tak daleko od nas, pogoda by nas nie powstrzymała ☺ My w tym roku też postanowiliśmy więcej eksplorować i pokazać dzieciakom wszystko, co warto,a co mamy w zasięgu ręki/auta/czasu.

Reply
Anita 4 stycznia, 2016 - 9:20 pm

Basiu! Ja mam dziewczynkę, a też nie znam tych dziewczęcych zestawów, bo u nas rządzą wszystkie strażackie 😉

Co do Warszawy – Teatr Niewielki, Teatr Małego Widza – tylko się zastanawiam czy Twój starszy syn nie będzie znudzony (znam tylko część ich repertuaru, więc trudno mi ocenić).
Koncerty – Smykofonia
Muzeum Etnograficzne, Chopina, ale to pewnie wiesz. Jakąś niemoc mam teraz, ale podeślę jeszcze coś ciekawego, jak przyjdzie mi do głowy.

aaaa ponoć to jest niesamowite http://vangoghalive.pl/wystawa/

Ja na bieżąco sprawdzam co się dzieje w mieście tutaj:
http://czasdzieci.pl/warszawa
http://dzieckowwarszawie.pl/

Reply
Basia Szmydt 5 stycznia, 2016 - 6:57 am

dziękuję ! To bardzo pomocne linki 🙂

Reply
Teresa 5 stycznia, 2016 - 2:35 pm

Polecam Peter Pan on Ice, dzieciakom spodoba się bo bajecznie to wygląda, A jeśli rodzice kochają tak jak ja taniec na lodzie, to również będą zachwyceni 😉
(cena na Gruponie też jest przystępna)

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem