fbpx

DREWNIANE DOMKI W KOLOROWYCH UBRANIACH – do pokoju Michałka

Autor: Basia Szmydt

Te domki znalazłam na jakiejś wyprzedaży za grosze. Niestety po pierwsze były w różowym kolorze, a po drugie po prostu mi się nie podobały. Pierwotnie miałam je po prostu pomalować farbami. Te jednak postanowiły się skończyć, co jednak dało dobry finał i efekt końcowy jest dla mnie bardziej niż zadowalający. Godzina pracy i w naszym domu mamy kolejne dzieło DIY, które jak wiadomo cieszy podwójnie.

Moje domki, których użyłam w tym projekcie są gotowcami, kupionymi w Pepco. Myślę, że są na tyle proste, że można je wykonać samemu z kilku deseczek.

1-1200x800 2-1200x800 3

Będziecie potrzebowali kleju (Magic), nożyczek, linijki i kredy lub ołówka. No i rzecz najważniejsza – kolorowe tkaniny. Ja swoje tkaniny bardzo rzadko kupuje w sklepie z materiałami. Zdobywam je w lumpeksach lub odzyskuję ze starych lub za małych ubrań. Te na dzisiejszych domkach pochodzą między innymi ze starej piżamy i dziecięcych spodenek kąpielowych. Wystarczy się rozejrzeć, by znaleźć coś, co idealnie będzie nadawało się do waszych projektów.

5-1200x8004

Na tkaninie odrysowałam najpierw kształt całego domku, wycięłam go i przykleiłam na jego dnie.

8-1 9-1

Kolejne ściany potraktowałam tak, jak widoczne jest to na zdjęciu. Chciałam uniknąć nadmiernej ilości kawałków tkaniny i odklejania się ich na krawędziach, więc obłożyłam boczne ścianki podwójną długością tkaniny,. Boki domku to jeden długi pas tkaniny w kontrastowym kolorze, który pozwolił uniknąć rownież zbyt wielu łączeń. Pamiętajcie, żeby założyć ją też z tyłu domku.
Rogi domku zakleiłam paskami tkaniny.

6 7-1

Tak wygląda gotowy domek.

10 (1)

Tak z lokatorami, w sąsiedztwie drugiego, który również został przeze mnie potraktowany kolorowymi szmatkami.

12 15

A tak w pokoju mojego starszego syna, zawieszony na ścianie.

11 13 14

Loading

Spodobają Ci się także:

2 komentarze

Pani KoModa 22 lutego, 2016 - 6:01 pm

Pudełka są extra – ja lubię takie przerabianie dodatków – sama działałam kiedyś ze starą zasłonką, wyklejałam nią szuflady. Drewno pokryte materiałem jest super!

Reply
HAART galeria dobrych pomysłów 15 kwietnia, 2016 - 11:52 am

Świetne domki!!! Zawsze kojarzyły mi się z pokojem dziewczynek, ale jak widać w męskim pokoju również dobrze wyglądają. Od dawna zabieram się za półki w pokoju synka. Może czas zrobić z nich domki dla figurek 🙂 pozdrawiam Hania

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem