fbpx

JAK ZROBIĆ OBRAZEK NA ŚCIANĘ TECHNIKĄ SCRAPBOOKINGU

Autor: Basia Szmydt

Co powiecie dziś na zrobienie takiego obrazka do pokoju Waszego malucha? Ten powstał z myślą o córeczce Moniki. Wbrew pozorom nie jest trudny do zrobienia, a ja dziś postaram się poprowadzić Was krok po kroku do uzyskania podobnego efektu.

Potrzebujecie:
– papieru wizytówkowego, białego
– kolorowych papierów do scrapbookingu
– kleju Magic
– farb akwarelowych i pędzelka
– ozdobnej wycinanki
– białego i czarnego żelopisu
– maszyny do szycia i nitki w pastelowym kolorze
– kawałeczka washi tape
– perełek w płynie (niekoniecznie)

212

Pamiętajcie – najpierw układamy kompozycję, później przyklejamy. Zwróćcie uwagę jakie zdjęcie wybrałam do mojego obrazka. Jest pastelowe, jakby zamglone. To ważne jakie kolory dominują na zdjęciu. To właśnie tych kolorów powinniście użyć, żeby praca była spójna kolorystycznie. Idąc tym tropem w mojej pracy dominują kolory: różowy, niebieski, czarny i biały w różnych odcieniach.

Z ozdobnych papierów do scrapbookingu wycięłam 3 kawałki, których rogi lekko wygięłam, tak żeby po przyklejeniu lekko odstawały od białego papieru wizytówkowego, stanowiącego tło całej pracy. Zdjęcie Inulki i Moniki przycięłam, tak żeby było dobrze skadrowane (odcięłam kawałek muru 🙂 ). Przykleiłam je na kawałek białego papieru, a następnie na kawałek szarego, tak, żeby uzyskać niewielkie brzegi naokoło zdjęcia. Następnie przeszyłam je na maszynie, równo, tak jak na zdjęciu, różową nitką.

43

Z różowo – czerwonego papieru „skrapowego” wycięłam napis „MAMA” i delikatnie przykleiłam na dole kartki, a następnie kilkakrotnie przeszyłam na maszynie, tą samą nitką, co zdjęcie. Nad nimi napisałam czarnym żelopisem słowo „moja”.

111

Teraz mogłam już przyklejać papiery i zdjęcie na górze strony. Najpierw kolorowe kwadraty, jeden na drugi. Nie nakładałam kleju na ich brzegi, żeby odstawały i tworzyły trójwymiarowy efekt. Zdjęcie, które chciałam przykleić na środek tej kompozycji, podkleiłam od spodu tzw. taśmą 3D, do kupienia w każdym papierniczym. Podnosi ona zdjęcie ponad całą kompozycję i sprawia, że jest tak jakby wypukłe.

82

Czas na dopieszczanie i dodawanie szczegółów.
Przykleiłam wycinankę, którą pomalowałam akwarelami. Z czarnego brystolu wycięłam 3 paski i białym żelopisem napisałam kilka słów.

101

Zrobiłam kolorowe kleksy akwarelami. Przykleiłam na koniec kawałek taśmy washi tape i sznurek na wierzchu.

53
71
91
Już. Prawda, że proste? Żeby praca była bardziej stabilna nakleiłam ją na kwadrat tektury introligatorskiej, bardzo grubej. Celowo zostawiłam brzegi. Nie jest to oczywiście konieczne.
112 132 141 152

Loading

Spodobają Ci się także:

1 odpowiedź

Katarzyna G. 1 lutego, 2017 - 8:33 pm

Twój obrazek „MAMA” jest extra ! Piękny kolorystycznie, pomysłowy z tymi wszystkimi dodanymi ozdobnikami i ciepły w całym swoim „wyrazie” 🙂 ! Oraz oryginalny … Proste jest piękne 🙂
Pozdrawiam,
Kaśka G.

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem