fbpx

MENOPAUZA – WARSZTATY NA TEMAT KOBIECEGO DOJRZEWANIA

Autor: Basia Szmydt

Menopauza – co czujesz, kiedy o niej myślisz? Czy wiesz na czym polega ten proces? Może zupełnie cię to nie zajmuje, bo masz jeszcze dużo czasu, a może wręcz przeciwnie, właśnie zmagasz się z niekontrolowanymi uderzeniami gorąca i nie do końca sobie z nimi radzisz?

Wydaje mi się, że menopauza nie jest popularnym tematem rozmów. Częściej powoduje wstyd i bezradność, bo kompletnie nie wiemy co dzieje się z naszym ciałem, nie rozumiemy dlaczego wymyka nam się spod kontroli i po prostu nie zachowuje się tak, jak dotychczas. To frustrujące. To odbiera nam w pewnym stopniu sprawczość, pewność siebie i seksapil. No cóż, jednym słowem, łatwo nam wtedy złapać po prostu wielkiego doła i wydaje nam się, że wszystko, co najlepsze już za nami.

Na początku tego roku endokrynolog skierowała mnie na badania pod kątem wcześniejszej menopauzy. Byłam przerażona i nie miałam w sobie na to kompletnie zgody. Czułam się tak staro! Pełna fałszywych przekonań i tego, co mi się wydaje i o czym gdzieś zasłyszałam. Przecież miałam dopiero 39 lat! Jaka menopauza?! Gdy zaczęłam zgłębiać temat, okazało się, że kobiet z historiami podobnymi do mojej jest więcej. Moje dolegliwości (zaburzenia miesiączkowania, uderzenia gorąca, tycie etc.) zniwelowałam dietą low carb. Okazało się, że w moim przypadku to był fałszywy alarm. Jednak ja postanowiłam zanurzyć się w tematyce kobiecego przekwitania i zaczęłam pytać bliskie mi kobiety, starsze ode mnie koleżanki, jak to jest z tą menopauzą?

Słuchałam tych historii z wypiekami na twarzy, z wielką pokorą i podziwiem dla tych kobiet. Moje około 50-letnie koleżanki zdawały się mieć tę menopauzę głęboko w poważaniu. Były piękne, aktywne, wysportowane, seksowne i spokojne. Czy to przyszło do nich ot tak, samo? Nie. Każda z nich zdradzała mi swoje sposoby na przekwitanie. Każda z nich wykonała kawał roboty, by przejść przez ten proces lżej i w zgodzie ze swoim ciałem i duchem.

Jako kobiety DOJRZEWAMY! Dosłownie i w przenośni i to jest piękny proces. Pod warunkiem, że damy dojść swojemu ciału do głosu, że się nim zaopiekujemy i w końcu, W KOŃCU!, zajmiemy się sobą, a nie całym światem dokoła.

ROBIMY WARSZTATY DLA KOBIET

Spotykam na swojej drodze piękne, mądre i świadome siebie kobiety. Bardzo mnie inspirują! Z Asią i Magdą, właścicielkami Sławin Clinic w Lublinie postanowiłyśmy zorganizować warsztaty dla kobiet. Warsztaty będą cykliczne. Każde o innej tematyce. Jednak na pierwszy ogień idzie właśnie temat menopauzy.

Zapraszamy na kameralne warsztaty (maksymalnie 12 kobiet) w intymnej, kobiecej i wspierającej atmosferze, na których rozłożymy menopauzę na czynniki pierwsze, przyjrzymy się jej z każdej, możliwej strony i postaramy się ją oswoić. Jednak przede wszystkim dowiemy się, w jaki sposób możemy się na nią przygotować, psychicznie i fizycznie.

PRELEGENTKI

Podczas warsztatów wystąpią wspaniałe prelegentki, które opowiedzą o swoich doświadczeniach i podzielą się swoją wiedzą. 

Katarzyna Bujakiewicz – aktorka

fot. Daria Włodarczyk

Aktorka, która za chwilę będzie obchodziła swoje 51 urodziny, opowie nam otwarcie o swoich doświadczeniach z menopauzą, której aktualnie doświadcza. O tym jak naturalnymi sposobami niweluje jej objawy, by jak najmniej jej doskwierała. O swoich osobistych sposobach na to, by czuć się pięknie w dojrzałym wieku. O tym jak menopauza wpływa na jej aktorstwo, castingi, otrzymywanie ról czy pewność siebie. O terapeutycznych spacerach po lesie i o tym co jest dla niej dzisiaj ważne, a co zupełnie nieistotne. Podczas warsztatu będzie możliwość rozmowy i zadawania pytań Kasi.

Joanna Tkaczuk-Włach – ginekolog, endokrynolog

Opowie o menopauzie z perspektywy lekarki. O tym czym tak naprawdę jest ten proces i co dzieje się z naszym ciałem podczas przekwitania. Podpowie w jaki sposób możemy wspomagać swój organizm, by mieć więcej energii w ciągu dnia i by uregulować gospodarkę hormonalną. Podczas warsztatów będzie można zadawać pani doktor pytania.

Anna Krokowska – kosmetolog Sławin Clinic

Jako dojrzała kobieta, będąca w procesie menopauzy i jednocześnie doświadczona kosmetolog, podpowie jakie zabiegi warto wykonać, by czuć się i wyglądać pięknie niezależnie od wieku. Podczas warsztatu będzie możliwość zadawania pytań pani kosmetolog i odbycia konsultacji.

Organizatorkami warsztatu są Joanna Kwass i Magdalena Dywańska, właścicielki Sławin Clinic oraz ja, Basia Szmydt.
I mnie i dziewczynom przyświeca wspólny cel: wspierać swoimi przedsiębiorstwami i działaniami kobiety, ich dobrostan i rozwój.

Podczas warsztatów przewidziany jest poczęstunek, kawa, herbata, zioła czy bezalkoholowe prosecco.

Każda z uczestniczek otrzyma prezenty o wartości kilkuset złotych, w tym książki o tematyce kobiecego dojrzewania i menopauzy.

DOŁĄCZ JUŻ DZIŚ DO WYDARZENIA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

MENOPAUZA. WARSZTATY NA TEMAT KOBIECEGO DOJRZEWANIA.

Loading

Spodobają Ci się także:

3 komentarze

Baba Jaga 20 września, 2023 - 12:26 pm

Basiu,
błagam, tylko nie „przekwitanie” 🙁
Odchodzi się już od tego nazewnictwa (i dobrze!), kobieta to nie jest jakiś wiecheć, który usycha, przekwita w pewnym wieku.

Reply
Ala 1 października, 2023 - 11:56 am

Droga Pani Basiu.
Uwielbiam Pani bloga i z chęcią tutaj wracam. Tak się złożyło, że mam tez dwóch synów 4 i 5 lat i wcześniej inspirowałam się Pani macierzyństwem. Czytam między wierszami, że to już inny etap, przypuszczam że chłopcy maja swój świat. Zastanawiam się jak jest teraz, jak w Pani odczuciu te fazy się zmieniały i jak jest teraz. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

Reply
Basia Szmydt 2 października, 2023 - 7:20 am

Teraz jest tak, że mam w domu 2 nastolatków, którzy mają coraz więcej swoich spraw i są coraz bardziej samodzielni, a my jako rodzice z przyjemnością to obserwujemy i z przyjemnością korzystamy z ogromu czasu dla siebie, bez chłopców, którzy zamiast spaceru czy wyjazdu z rodzicami, wolą te z kolegami i to jest zupełnie w porządku 🙂

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem