fbpx

BĄDŹ DLA SIEBIE PRIORYTETEM – WARSZTATY NA TEMAT KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI

Autor: Basia Szmydt

Po kilku latach działalności w Internecie, po przeprowadzce do Lublina i nawiązaniu tutaj nowych znajomości, po wysłuchaniu setek kobiecych historii, postanowiłam, że kiedy tylko będę mogła, będę działała na rzecz kobiet, będę organizowała dla nich warsztaty i dzięki wspaniałym prelegentkom przełamywała tematy tabu. A tych w naszym kobiecym świecie doprawdy nie brakuje!

Po sukcesie ostatnich warsztatów na temat menopauzy, pora na kolejne. Tym razem temat naprawdę gorący, ale o tym za chwilę. Najpierw zostawiam link do relacji z warsztatów o kobiecym dojrzewaniu, czyli menopauzie.

RELACJA Z WARSZTATÓW O MENOPAUZIE.

TYM RAZEM POROZMAWIAMY O TYM JAK BYĆ DLA SIEBIE PRIORYTETEM. HOLISTYCZNIE.

SEKSUALNOŚĆ – TEMAT PRZEWODNI SPOTKANIA.

To zadziwiające, że w XXI wieku tak dużo z nas boi się otwarcie rozmawiać o seksie, o seksualności, o naszych potrzebach. Wydaje nam się, że tak wiele w tym temacie wiemy, a podczas różnych, kobiecych rozmów, wychodzi na to, że bardzo często jesteśmy zablokowane, odpuszczamy, a seksualność kojarzymy tylko i wyłącznie z udanym seksem z partnerem, na który przecież nie zawsze mamy chęć!

Marzyłam o tym, żeby zorganizować warsztaty o tej tematyce, żeby przełamać tabu, stworzyć intymną atmosferę, w której my kobiety nie będziemy bały się otwarcie pytać, słuchać, być wysłuchanymi. W której będziemy czuły się przede wszystkie bezpieczne.

Kobiety mają ogromną potrzebę zdobywania wiedzy i ogromną potrzebę rozmów na temat seksualności. A sfera seksualna ma wielki wpływ na tak wiele obszarów naszego życia. Dlatego bardzo się cieszę, że wspólnie z dziewczynami ze Sławin Clinic, Asią i Magdą, po raz kolejny taką przestrzeń właśnie stwarzamy. Mam też przyjemność przedstawić pierwszą prelegentkę tego spotkania:

ELŻBIETA STARTEK – edukatorka seksualna, sex coach

Ela jest edukatorką seksualną i sex couchem. Warsztat z Elą będzie okazją na spotkanie w kobiecym gronie, na którym porozmawiamy o naszej seksualności z ekspertką w tym temacie. Zapoznasz się z filozofią pozytywnej seksualności. Otrzymasz solidną dawkę wiedzy z zakresu kobiecej seksualności. Zaopatrzysz się w umiejętności do samodzielnej eksploracji swoich potrzeb z czułością i delikatnością. Damy sobie przestrzeń i czas na rozmowę na tematy, których wiele z nas nie porusza nawet z najbliższymi osobami. Przestrzeń bez osądów i uprzedzeń, gdyż tylko taka daje swobodę
komunikacji. Zobaczysz, że początkowe zakłopotanie szybko mija, a na jego miejsce pojawia się otwartość i zaciekawienie. Pamiętaj, że proces odkrywania własnej seksualności jest indywidualny, a każda kobieta ma swoje własne doświadczenia i potrzeby. Ty decydujesz o poziomie swojego aktywnego uczestnictwa w warsztacie i pamiętaj, że każdy poziom jest OK. Nie ma jednego „dobrego” czy „normalnego” sposobu na przeżywanie seksualności, więc bądź dla siebie dobra, uważna i otwarta na eksplorację.

Podczas warsztatu przyjrzymy się popularnym tabu, krzywdzącym normom, negatywnym przekazom. Poszukamy nowych perspektyw, nowego języka ekspresji seksualnej w zgodzie ze sobą.

PATRYCJA GŁAZ – kosmetolog, doktor nauk farmaceutycznych, dietetyczka

Patrycja na co dzień pracuje w Sławin Clinic. Mamy za sobą mnóstwo rozmów, które prowadziłyśmy, kiedy regularnie zjawiałam się u niej na zabiegach endermologii. Pomogła mi przywrócić moje ciało do równowagi. To dziewczyna, która ma dużą wiedzę z zakresu holistycznego dbania o organizm i ta wiedza fantastycznie wpisuje się w ideę „bądź dla siebie priorytetem”. Prelekcja Patrycji będzie dotyczyła właśnie takiego holistycznego planu na zadbanie o siebie. Podpowie, od czego zacząć, gdy czujemy, że doprowadziłyśmy się do najgorszej formy od lat. Takiej, w której zapomniałyśmy o potrzebach naszego ciała. Pomoże ułożyć plan na zabiegi, odżywianie, ruch i sen. A dobry plan, kiedy nie wiemy, od czego zacząć to podstawa. Wiem coś o tym. Podczas warsztatów będzie możliwość rozmowy z Patrycją i umówienia się na konsultacje.

MONIKA MROZOWSKA – aktorka, influencerka, autorka licznych książek kulinarnych, mama 4 dzieci

Gdy tylko wybrzmiał temat warsztatów, Monika była pierwszą osobą, która przyszła mi do głowy. To prywatnie moja przyjaciółka, która od lat jest dla mnie ogromną inspiracją i wciąż powtarzam, że jak dorosnę, to chcę mieć jej podejście do życia. A ona jest żywym przykładem tego, jak to życie jeść chochlą, nawet wtedy, gdy wszystko zdaje się być przeciwko nam. Pracowita, nieustannie uśmiechnięta, widząca zawsze szklankę do połowy pełną, umiejąca rozkręcić imprezę, gdy w lodówce jest kawałek masła, cebula i trochę mąki. Dla mnie jest po prostu przykładem tego, jak żyć dobrze. Prosto i po swojemu. I jak być dla siebie samej najlepszą przyjaciółką. Mam ogromną nadzieję, że podzieli się z nami swoimi sposobami na to, jak być dla siebie priorytetem.

GOSPODYNIE SPOTKANIA

No i wreszcie nasze wspaniałe gospodynie – Magda i Asia, które na codzień prowadzą Sławin Clinic w Lublinie, i które pięknie przygotowują przestrzeń na czas warsztatów. Sławin Clinic to miejsce, w którym można się sobą zaopiekować, i w którym czekają na nas specjalistki i specjaliści od holistycznego zadbania o ciało.

Zapraszamy na kameralne warsztaty w bezpiecznej, kobiecej atmosferze. Porozmawiajmy o seksie, seksualności, o planie na siebie, który zakłada by w końcu być dla siebie priorytetem.

Podczas warsztatów przewidziany jest poczęstunek, kawa, herbata, zioła czy bezalkoholowe prosecco. Każda z uczestniczek otrzyma świetne prezenty od sponsorów wydarzenia.

DOŁĄCZ JUŻ DZIŚ DO WYDARZENIA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

BĄDŹ DLA SIEBIE PRIORYTETEM.
WARSZTATY NA TEMAT KOBIECEJ SEKSUALNOŚCI.

Loading

Spodobają Ci się także:

1 odpowiedź

Ala 26 października, 2023 - 1:35 pm

Takie warsztaty i takie wpisy są bardzo potrzebne. Cieszę się z Twojego sukcesu! 🙂

Reply

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Ok, rozumiem